ATP Rang lista
  • 1.
  • Rafael Nadal
  • 7,645
  • 2.
  • Andy Murray
  • 7,150
  • 3.
  • Roger Federer
  • 7,145
  • 4.
  • Stan Wawrinka
  • 5,690
  • Crnogorski teniseri
  • 489.
  • Ljubomir, Celebic (MNE)
  • 73
  • 836.
  • Rrezart, Cungu (MNE)
  • 20
    WTA Rang lista
  • 1.
  • Karolina Pliskova
  • 6390
  • 2.
  • Simona Halep
  • 6385
  • 3.
  • Garbie Muguruza
  • 5860
  • 4.
  • Elina Svitolina
  • 5530
  • Crnogorske teniserke
  • 106.
  • Kovinic, Danka
  • 582
  • 422.
  • Veselinovic, Ana
  • 83
    Tennis Europe
  • 1.
  • Timofey Skatov ()
  • 1840
  • 2.
  • Dalibor Svrcina ()
  • 1185
  • 3.
  • Nini - Gabriel Dica ()
  • 1455
  • 4.
  • Chun Hsin Tseng ()
  • 1155
  • Crnogorski teniseri
  • 139.
  • Danilo Raicevic
  • 415
  • 212.
  • Petar Jovanovic
  • 335
  • 295.
  • Aleksa Krivokapic
  • 285
  • 354.
  • Milo Gazivoda
  • 255
      Organizacija

      Članovi Teniskog Saveza Crne Gore su udruzene teniske organizacije-teniski klubovi
      čiji predstavnici formiraju Skupštinu TSCG
       

      Organi upravljanja TSCG su:

      SKUPŠTINA

      Skupštinu čine predstavnici (jedan) svih udruženih teniskih organizacija-klubova:

      TK EminentAleksandra Filipovic

      TK Budvanska rivijera – Budva: Nebojsa Konjevic

      TK Elitte – Bijelo Polje: Dojcilo Drobnjak

      TK As: Milorad Asanovic

      TK Bellevue: Mehmed Molabecirovic

      TK Nec – Podgorica: Jovana Rasovic Tomic

      TK Nikšić: Srdjan Milunovic

      TK In – Berane: Branko Merdovic

      TK Sutjeska 1981 – Nikšić: Mitar Kilibarda

      TK Tivat: Milos Karadzic

      TK Challenge: Aleksandar Grgurovic

       

       

      Skupština bira Predsjednika Skupstine, Predsjednika i Potpredsjednika TSCG.

       


      Predsjednik Skupstine TSCG
      Radivoje Merdovic
      e-mail: mta@t-com.me

      Tel. +382 20 244 444

       

       

      Predsjednik TSCG

      Dr Dimitrija Rasovic

      e-mail: tknec@t-com.me

      Tel. +382 20 244 444

       

      Potpredsjednik TSCG
      Momcilo Drobnjak
       

       

       

      UPRAVNI ODBOR

      Predsjednik TSCG je ujedno i Predsjednik UO TSCG:
      Dr Dimitrija Rasovic

       

      Clanovi:
      Momcilo Drobnjak, potpredsjednik
      Branko Pejovic, 
      Dr Ratko Saveljic,
      Senad Tafa, 
      Luka Mickovic,
      Tihomir Konjevic,
      Slobodan Bulatovic,
      Ljubomir Celebic

       

       

       

      NADZORNI ODBOR

      Predsjednik:
      Ranko Stanisic

      Clanovi:
      Marija Kazic
      Darko Sekulovic

       

       

      Unutrasnju organizaciju TSCG cine:

       

      TAKMICARSKA KOMISIJA
      Predsjednik Takmicarske komisije:

      Luka Mickovic, v.d.

       

      Clanovi Takmicarske komisije: 
       

      Aleksandra Saveljic, TK Eminent
      Vojislav Dobrkovic, TK Bar
      Milos Karadzic, TK Tivat
      Senad Tafa, TK Bellevue

       

       

      STRUCNA KOMISIJA
      Predsjednik Strucne komisije:

      Aleksandar Tomić

      Clanovi Strucne komisije: 
      Mujo Dapčević

      Ivana Rašović
      Aleksandra Nikčević
      Miloš Karadžić
       

       

       

      DISCIPLINSKA KOMISIJA
      Predsjednik Disciplinske komisije:

      Radivoje Merdović

      Clanovi Disciplinske komisije: 
      Sinisa Mijatovic
      Zoran Milović

       

       

      SUDIJSKA KOMISIJA
      Predsjednik Sudijske komisije:

      Dojcilo Drobnjak

      Clanovi Sudijske komisije:
      Jelena Asanovic
      Branko Merdovic

       

       

      ARBITRAZNA KOMISIJA
      Predsjednik Arbitrazne komisije:

      Tihomir Konjevic

      Clanovi Arbitrazne komisije:
      Darko Rasovic

      Milica Popovic

       

       

      Komisija za medjunarodnu saradnju

      Kancelarija TSCG

      Sekretar:

      Zeljko Soprenic

      Mob.: +382 69 129 780; 

      Aleksandar Sekulović

      Mob.+382 69 349 818
      Tel/Fax: +382 20 244 444

      Web site: www.mta.co.me
      email:mta@t-com.me

      Adresa:
      Ul. 19. Decembra br.5
      II Sprat
      81000 Podgorica
      Montenegro

       

       

      Selektori reprezentacija

      Selektor FED CUP reprezentacije:

      Ivan Nikolic

       


      Selektor DAVIS CUP reprezentacije:
       

      Balsa Milosevic

       


      Selektori mladih selekcija:
       

      Balsa Milosevic, selektor muške reprezentacije 16-18 godina

      Vojislav Dobrković, selektor ženske reprezentacije 16-18 godina

      Srdjan Milunovic, selektor reprezentacije 12-14 godina