ATP Rang lista
  • 1.
  • Rafael Nadal
  • 7,645
  • 2.
  • Andy Murray
  • 7,150
  • 3.
  • Roger Federer
  • 7,145
  • 4.
  • Stan Wawrinka
  • 5,690
  • Crnogorski teniseri
  • 489.
  • Ljubomir, Celebic (MNE)
  • 73
  • 836.
  • Rrezart, Cungu (MNE)
  • 20
    WTA Rang lista
  • 1.
  • Karolina Pliskova
  • 6390
  • 2.
  • Simona Halep
  • 6385
  • 3.
  • Garbie Muguruza
  • 5860
  • 4.
  • Elina Svitolina
  • 5530
  • Crnogorske teniserke
  • 106.
  • Kovinic, Danka
  • 582
  • 422.
  • Veselinovic, Ana
  • 83
    Tennis Europe
  • 1.
  • Timofey Skatov ()
  • 1840
  • 2.
  • Dalibor Svrcina ()
  • 1185
  • 3.
  • Nini - Gabriel Dica ()
  • 1455
  • 4.
  • Chun Hsin Tseng ()
  • 1155
  • Crnogorski teniseri
  • 139.
  • Danilo Raicevic
  • 415
  • 212.
  • Petar Jovanovic
  • 335
  • 295.
  • Aleksa Krivokapic
  • 285
  • 354.
  • Milo Gazivoda
  • 255
  • 04. 03. 2022
  • Iva Lakić, Skender Katana, muški i ženski dubl u polufinalu drugog razvojnog turnira u Antaliji

  • Naši najbolji juniori do 14 godina koje na kampu vode selektor Maksim Mićković, Itana Perović i šef delegacije profesor Momčilo Drobnjak, nastavljaju sa dobrim rezultatima u Antaliji.

    Skender Katana plasirao se u polufinale turnira do 14 godina nakon što je savladao Bugarina Aleksandra Toleva 4:6, 6:0, 6:1. U prvom kolu Katana je bio slobodan, dok je u drugom kolu savladao Makedonca Kristijana Janeva 6:2, 6:0. Katana će se u polufinalu sastati sa Kerem Biberlijem iz Turske.

    Iva Lakić je u četvrtfinalu bila bolja od Makedonke Sare Mitevske 6:1, 6:1 pa će se u polufinalu sastati sa Elenom Kubua iz Gruzije. Lakić je u prvom kolu bila slobodna, dok je u drugom savladala Andreju Gluškovu iz Bugarske 6:1, 6:2.

    Muški dublu koga čine Skender Katana i Pavle Vukosavljević je u drugom kolu bio bolji od kombinacije iz Bosne i Hercegovine Jan Boloban i Amir Škrijelj 7:5, 6:3. Za prolaz u finale sjutra će igrati protiv Mikajela Avenesjana i Davita Pogosjana iz Jermenije.

    Kod djevojčica, Iva Lakić i Tara Rašović savladale su u drugom kolu Saru Mitevski iz Makedonije i Janu Semičinu iz Moldavije 6:3, 3:6, 10:8. U polufinalu će se sastati sa Enom Bećirović i Anom Savić iz Bosne i Hercegovine.

    Najbolji takmičari sa dva turnira izboriće učešće u timu Evrope.
Ostale informacije